Laboratoria Przyszłości

Miesiąc październik obfitował w wiele ciekawych inicjatyw realizowanych przy wykorzystaniu sprzętu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
W trakcie zajęć z informatyki wciąż poznajemy możliwości zestawu edukacyjnego Arduino oraz rozpoczynamy pracę z programem Arduino IDE.
Na różnych zajęciach tematycznych w edukacji wczesnoszkolnej, na języku angielskim, informatyce, technice wykorzystywany jest komputer zakupiony w ramach programu.
Święto Edukacji Narodowej nie obyłoby się bez występu muzyczno – słownego uczniów, na próbach i na samej uroczystości wykorzystywany był komputer, gimbal, statyw, aparat fotograficzny, mikrofony i mikroporty.
Dzieci z klasy II ćwiczyły umiejętności pracy z aparatem fotograficznym, zapoznały się z zasadą działania urządzenia, ćwiczyły umiejętność kadrowania zdjęć i wiele innych.
Stale poszerzamy naszą bibliotekę druku 3D dzięki drukarce 3D.
Tak wiele różnych zadań podejmuje nasza szkoła, by jak najlepiej wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Mamy jeszcze wiele pomysłów, które możemy realizować dzięki nowoczesnym narzędziom.

Powoli mija wrzesień, a u nas w szkole tak wiele ciekawych zadań z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
W ramach lekcji informatyki klasy IV-VII zapoznały się z zestawem edukacyjnym Arduino oraz z programem TME Education. Platforma Arduino jest jednym z najpopularniejszych na świecie rozwiązań dedykowanych dla początkujących elektroników.
Uczniowie z młodszych klas na zajęciach informatycznych poznały drukarkę 3D, sposób pracy drukarki oraz dostępne modele do drukowania wzbudziły ogromny zachwyt grupy. Oczywiście pojawiły się prośby o wydrukowanie serduszek, kwiatów…
Laptop Dell Vostro daje możliwość uczniom oraz nauczycielom doskonalenia umiejętności cyfrowych.
Poza tym w ciągłym użyciu jest aparat fotograficzny, który uwiecznia wszystkie najważniejsze chwile w życiu naszej szkoły, nie tylko zdjęcia, ale i też filmy z doskonałą jakością dźwięku, dzięki mikrofonowi kierunkowemu Saramonic VMIC-Mini.
Kolejnym zadaniem, które realizujemy jest stworzenie własnej biblioteki modeli 3D.
#CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #innowacje #EdTech #EduTech #szkoła #LaboratoriaPrzyszlosci