Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2017 roku Publiczne Gimnazjum im. St. A. Szczuki we współpracy z Biblioteka-Centrum Kultury w Szczuczynie zorganizowali Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Punktem kulminacyjnym był konkurs wiedzy o języku polskim. Zawodnicy konkurowali w 3-osobowych zespołach,  w  trzech kategoriach wiekowych:

  • uczniowie szkoły podstawowej,
  • uczniowie gimnazjum i szkoły średnie,
  • dorośli.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składach:

Zespół I: Oliwia Ostaszewska, Julia Wróblewska, Magda Gutowska.

Zespół II: Ewa Jarząbek, Oliwia Wróblewska, Julia Wróblewska.

Do konkursu dziewczęta przygotowywały się pod okiem Pani Jolanty Nerkowskiej, nauczycielki języka polskiego. Uczennice naszej szkoły świetnie poradziły sobie z zadaniami konkursowym. Oliwia Ostaszewska, Julia Wróblewska, Magda Gutowska zajęły I miejsce, a Ewa Jarząbek, Oliwia Wróblewska, Julia Wróblewska – II miejsce.