Wycieczka do Warszawy

20 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było kino 6D. To bardzo popularna na całym świecie forma rozrywki, łącząca projekcje filmową w 3D z mnóstwem realistycznych efektów specjalnych takich jak np. : ruchome fotele, woda, wiatr, ogień, bańki mydlane i wiele innych. Dzięki połączeniu realnych efektów z obrazem 3D uczniowie odczuli na własnej skórze doznania bohaterów filmów. Dzieci wzięły udział w czterech projekcjach: „Żółwik Rupert” , ,, Hell ride”,, Trzy muchy w kosmosie” oraz ,, Kot, który uczył się latać”.
Następnie udaliśmy się na długi spacer po Łazienkach Królewskich. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego. Jest to jedno z największych i najstarszych muzeów w Polsce. W jego zbiorach znajduje się wiele dzieł sztuki polskiej i światowej, w tym malarstwo, rzeźba, rysunki, ryciny, fotografie, numizmaty, przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. Muzeum gromadzi również liczne zbiory sztuki starożytnej. W czasie pobytu w muzeum uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt.,, Królowe, księżniczki, rycerze i święci” oraz ,, Co mówią obrazy? ”. Udział w muzealnych warsztatach pozwolił naszym uczniom wzbogacić wiedzę z zakresu historii, języka polskiego, plastyki i religii. Niezwykłym przeżyciem był widok ,, Bitwy pod Grunwaldem” jednego z najsłynniejszych obrazów Jana Matejki, namalowanego farbą na desce pokrytej płótnem. Uczniowie byli zaskoczeni wymiarami dzieła , które wynoszą 426×987 cm.
Koleją atrakcją było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik – wspaniałego ośrodka nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Na koniec wycieczki odwiedziliśmy ZOO. Uczniowie zobaczyli tam różne zwierzęta przebywające na otwartej przestrzeni i w akwenach wodnych. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Macdonalda . Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy o godzinie 22.30 do Niedźwiadnej.