Wycieczka do Białegostoku

27 maja 2022 roku uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Białegostoku. Plan zwiedzania obejmował wizytę w Białostockim Teatrze Lalek, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl pt.: „Czerwony Kapturek”, potem odbyła się lekcja teatralna – przewodnik opowiadał o teatrze.
Kolejnym punktem była wizyta w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym, gdzie przewodnicy oprowadzili nas po dziewięciu salach wystawowych: Przyroda północno-wschodniej Polski; Skamieniałości z osadów polodowcowych; Rośliny chronione i charakterystyczne Podlasia; Fauna mórz podzwrotnikowych; Stawonogi tropikalne; Przyroda rejonów polarnych; Filogeneza zwierząt tkankowych; Ewolucja naczyniowych roślin lądowych; Minerały i skały; Życie na Ziemi – zarys dziejów; Hodowle terraryjne oraz jedna wystawa czasowa – „Pszczoły i ich rola w przyrodzie”.
Po tylu wspaniałych emocjach przyszedł czas na odpoczynek i posiłek. Na zakończenie uczniowie skorzystali z chwil zabawy w „Fabryce Misia”, gdzie uczestniczyły także w warsztatach robienia świec. Wycieczka przerosła nasze oczekiwania, tyle wspaniałych wspomnień pozostało.