Wycieczka do Warszawy

#PoznajPolske
W dniu 18 listopada uczniowie klas IV-VII pod opieką p. Krystyny Koniecko, p. Alicji Szleszyńskiej i p. Jolanty Nerkowskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, która została współfinansowana przez MEN w ramach programu „Poznaj Polskę”.
Najpierw udaliśmy się do Zamku Królewskiego, który dawniej był rezydencją królów Polski i siedzibą Sejmu. Dowiedzieliśmy się, że zamek został spalony i ograbiony przez Niemców w 1939 r., doszczętnie zniszczony w 1944 r. i od podstaw został odbudowany w latach 1971-1984, głównie ze składek społecznych. Mogliśmy oglądać i podziwiać odtworzone wnętrza, nawiązujące do okresu ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta, przypominające ważne dla historii Polski wydarzenia i prezentujące dzieła najwyższej klasy artystycznej.
Niezwykle ciekawym punktem programu było też odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Dzięki eksponatom wystawowym można tu było doświadczyć różnych zjawisk fizycznych, zrozumieć otaczający nas świat i na własnej skórze sprawdzić, jak bardzo fascynująca może być nauka. A to wszystko odbywało się w towarzystwie doskonałej zabawy.
Wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.