Dzień Pizzy

Z niewielkim opóźnieniem dziś w naszej szkole odbył się Dzień Pizzy.
Nasza szkolna stołówka zmieniła się na jeden dzień we włoską pizzerię.
Gościliśmy z tej okazji Panią Katarzynę Dudę z Zespół Szkół w Niećkowie z uczennicami Technikum Żywienia. Niesamowity zapach unosił się po korytarzach. Dzieci klas 4-7 bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Niesamowitą frajdę sprawiły już same przygotowania, a zaczynaliśmy od drożdży. Zaczyn to najważniejszy punkt w tworzeniu ciasta. Pod czujnym okiem Pani Katarzyny Dudy i jej cudownych uczennic klasy 4TŻ formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem było prawdziwym mistrzostwem.
Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Piękny słoneczny dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Dzięki Pani Kasi dzieci poznały tajniki pizzy i kunszt kulinarny. Stwierdziliśmy też, że własnoręcznie wykonana pizza jest zdrowsza i smaczniejsza. Dziękujemy Pani Katarzynie Dudzie za profesjonalne warsztaty kulinarne i cenne wskazówki 🍕🍕🍕