Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2023

W piątek 24 lutego uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Jego celem jest promowanie ojczystego języka i prawidłowe posługiwanie się nim w życiu codziennym.
Uroczystości w naszej szkole rozpoczęły się od przypomnienia najważniejszych faktów dotyczących historii tego święta. Następnie odbył się konkurs ze znajomości j. polskiego.
Do testu konkursowego przystąpiły 24 osoby. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie dobrze.
Osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki z testu to:
I miejsce – Julia Chmielewska
II miejsce – Kamil Wizner
– Michał Barwikowski
– Rafał Chmielewski
III miejsce- Gabriel Ornowski
– Karolina Starszewska
– Zuzanna Milewska
– Jakub Malinowski
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mam nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.