Dzień Życzliwości

21 listopada w Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
To wyjątkowo miłe święto służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy już dzień wcześniej na lekcjach plastyki. Pod okiem Pani Katarzyny Kleszczewskiej uczniowie wykonali Buźki Życzliwości ☺, a 21 listopada Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym będącym symbolem radości i optymizmu. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozwiesili na korytarzach Miłe słowa,które każdy mógł zabrać ze sobą. Następnie przeprowadzili pogadankę na temat „Co to znaczy być życzliwym” oraz powstało Drzewko Życzliwości. Na żółtych karteczkach uczniowie pisali, z czym kojarzy im się życzliwość. Kolejnym wesołym akcentem tego dnia była Gra w emocje. Zadaniem uczestników było wypowiedzenie na głos zdania w wylosowanej emocji np. radosne powiedzenie Lubię chodzić do szkoły! 😉Ponadto Milusińscy z oddziału przedszkolnego wysłuchali historyjkę o Skrzacie Karolu i kolorowały pozytywne emotki.
Dzięki zaangażowaniu uczniów z Samorządu Uczniowskiego „Dzień Życzliwości” upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy!