Tydzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada każdego roku. Wybór 25 listopada jako daty obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia nie jest przypadkowy. Dlaczego? Właśnie w tym dniu, w 1902 roku, prezydent Theodore Roosevelt odmówił zastrzelenia młodego niedźwiedzia podczas polowania, co stało się inspiracją dla stworzenia pierwszego pluszowego misia przez Morrisa Michtoma. Dlatego też data – 25 listopada stała się symbolem miłości i troski o zwierzęta, a także dniem, w którym doceniamy rolę pluszowych misiów w życiu dzieci na całym świecie.
Obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia mają na celu przypomnienie o znaczeniu tych wyjątkowych zabawek, które towarzyszą dzieciom przez całe dzieciństwo, są ich przyjaciółmi, przyjaciele, symbolem bezpieczeństwa. Warto zatem uczcić ten dzień, dzieląc się wspomnieniami związanych z własnymi pluszowymi misiami oraz doceniając ich niezastąpioną rolę w życiu każdego dziecka.
W naszej szkole uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 obchodzili :
„Tydzień Pluszowego Misia”🐻🐼
Każdy uczeń mógł przynieść swojego misia, opowiedzieć o nim. Uczniowie mieli okazje zrobić misia z origami, misia z masy solnej… 🐻🐼
Nie zabrakło również zabaw z misiami w roli głównej :”Jadą, jadą misie”, “Stary niedźwiedź”😃🐻
Jednak najlepszą atrakcją dla wszystkich było wspólne oglądanie „ misiowego” filmu i jedzenie popcornu 🍿😃
To był „🐻misiowy tydzień🐼” pełen atrakcji i zabaw! 😀