Programować każdy może! – warsztaty dla nauczycieli

Programowanie to podstawowa umiejętność w dzisiejszym świecie. Uczy rozwiązywania problemów, kreatywności i pracy w grupie. Pomaga tworzyć aplikacje i wprowadzać w życie najbardziej szalone pomysły. Każdy z nas powinien mieć możliwość tworzenia czegoś, co może zmienić świat.

W dniu 30.03.2017 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyły się warsztaty „Programować każdy może”. Nauczyciele naszej szkoły w składzie: Pan dyrektor Krzysztof Grunwald, pani Hanna Dzięgielewska, pani Katarzyna Grabowska – Wizner, pani Brygida Kurzątkowska oraz pani Jolanta Nerkowska wzięli udział w tym wydarzeniu. Warsztaty były podzielone na trzy panele:

  1. Programowanie to nie czarna magia. Jak przełamywać bariery w nauce nowych technologii przy użyciu robota Photon
  2. Sphero i Osmo czyli jak w interesujący sposób nauczyć dzieci programowania
  3. Konstruowanie i programowanie robotów LOFI.

 

Celem szkolenia było przygotowanie nauczycieli do wprowadzania elementów programowania  w pracy z uczniami. Nasza szkoła w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła w pilotażu programowania” wprowadziła w roku szkolnym 2016/2017 innowacyjny projekt pt.: „Moja pasja? – Programowanie”.  Warsztaty, w których uczestniczyli nauczyciele stały się doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy oraz poznania nowych kreatywnych sposobów uczenia.