„DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada i ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie, poprzez okazywanie innym przyjemnych, pozytywnych emocji.
Dzieciaki z okazji takiego święta wykonały uśmiechnięte buźki oraz żółte serduszka, na których narysowały to, co kojarzyło się im z życzliwością.?
21 listopada również nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Życzliwości.? Pszczółki obejrzały bajkę o życzliwości. Po obejrzeniu bajki rozmawialiśmy, czym jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Przypomnieliśmy sobie magiczne słowa: „proszę,przepraszam, dziękuję” oraz sytuacje w jakich należy ich używać. W tym celu między innymi dzieci wcieliły się w rolę dziennikarzy i przeprowadziły sondę pt. ” Co to znaczy być życzliwym „. Wykorzystaliśmy do tego sprzęt pozyskany w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości . Przedszkolaki wykonały również , medale życzliwości oraz bawiły się w zabawę „Kłębek Życzliwości”, z którego powstała piękna sieć życzliwości, gdyż podając między sobą kłębek mówiły sobie życzliwe oraz miłe słowa. Dzień ten utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta, ale i na co dzień! #LaboratoriaPrzyszlosci